I ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

I ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

List of teams participating in the festival

Dates:

May
26, 1968

Composer:

Juliusz Łuciuk, Zbigniew Turski, Juliusz Łuciuk

The show title:

(Polski) NIOBE, TYTANIA I OSIOŁ, PANCERNIK PATIOMKIN

Producers:

(Polski) Choreografia: Janina Jarzynówna-Sobczak
(Polski) Scenografia: Alina Ronczewska-Afanasjew
(Polski) Kierownictwo muzyczne: Jerzy Katlewicz

Dates:

May
27, 1968

Composer:

Ludomir Różycki

The show title:

(Polski) Pan Twardowski

Producers:

(Polski) Kierownictwo muzyczne: Józef Klimanek
(Polski) Inscenizacja i choreografia: Witold Borkowski
(Polski) Scenografia i kostiumy: Marian Stańczak

Dates:

June
2, 1968

Composer:

Werner Egk

June
3, 1968

Composer:

Werner Egk

The show title:

(Polski) ABRAXAS

Producers:

(Polski) Kierownictwo muzyczne: Werner Feder
(Polski) Choreografia: Emmy Köhler-Richter
(Polski) Dekoracje: Bernhard Schröter
(Polski) Kostiumy: Eleonore Kleiber
(Polski) Dyrygent: Werner Feder
(Polski) oraz: Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

Dates:

June
1, 1968

Composer:

Arif Mielikow

The show title:

(Polski) LEGENDA O MIŁOŚĆI

Producers:

(Polski) Choreografia: Hanna Miller
(Polski) Scenografia: Roman Bubiec
(Polski) Kierownictwo muzyczne: Zbigniew Droszcz

Dates:

May
30, 1968

Composer:

Piotr Czajkowski

The show title:

(Polski) DZIADEK DO ORZECHÓW

Dates:

May
29, 1968

Composer:

Jadwiga Szajna-Lewandowska

The show title:

(Polski) PORWANIE W TIUTIURLISTANIE

Producers:

(Polski) Inscenizacja i choreografia: Klara Kmitto, Maksymilian Mróz
(Polski) Scenografia: Anna Rachel
(Polski) Kierownictwo muzyczne: Jan Pruszak

Dates:

May
28, 1968

Composer:

Jerzy Smoczyński, Johann Strauss

The show title:

(Polski) RÓŻOWE BALETY, BAGATELA

Producers:

(Polski) Choreografia: Jerzy Kapliński
(Polski) Scenografia RÓŻOWE BALETY: Kazimierz Wiśniak
(Polski) Scenografia BAGATELA: Adam Kilian
(Polski) Kierownictwo muzyczne: Jan Pruszak

Dates:

May
18, 1968

Composer:

Piotr Czajkowski

The show title:

(Polski) JEZIORO ŁABĘDZIE

Producers:

(Polski) Kierownictwo muzyczne: Mieczysław Wojciechowski
(Polski) Dekoracje i kostiumy: Irena Lorentowicz
(Polski) Choreografia: Witold Borkowski
(Polski) Dyrygent: Mieczysław Wojciechowski