III ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

III ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

List of teams participating in the festival

Dates:

May
27, 1970

Composer:

J. Maksymiuk, W. Lutosławski, K. Penderecki, Z. Turski

The show title:

(Polski) Metafrazy, „13” , Polymorphia, Ndege-ptak

Producers:

(Polski) Choreografia „13” i NDEGE – PTAK: Mariquita Compe
(Polski) Choreografia METAFRAZY: Marta Bochenek
(Polski) Choreografia POLYMORPHIA: Jerzy Makarowski
(Polski) Scenografia: Iwo Dobiecki

Dates:

May
31, 1972

Composer:

The show title:

(Polski) WIECZÓR TAŃCA KLASYCZNEGO

Dates:

May
29, 1972

Composer:

Adolphe Adam, Sergiusz Rachmaninow

May
30, 1972

Composer:

Adolphe Adam, Sergiusz Rachmaninow

The show title:

(Polski) GISELLE, PAGANINI

Producers:

(Polski) Choreografia GISELLE: Stanisław Remar, Marilena Halaszova
(Polski) Kostiumy GISELLE: Helena Bazakova
(Polski) Choreografia PAGANINI: Marilena Halaszova
(Polski) Kostiumy PAGANINI: Magda Radvanova
(Polski) Dekoracje: Ladislav Šestina

Dates:

May
28, 1972

Composer:

Aleksander Mosołow, Jose Berghmans, Maurice Ravel, Bela Bartok

The show title:

(Polski) E=mc2, ECCE HOMO, WALC, CUDOWNY MANDARYN

Producers:

(Polski) Choreografia: Joseph Lazzini
(Polski) Kierownictwo muzyczne: Bogusław Madey
(Polski) Scenografia: Iwo Dobiecki
(Polski) Scenografia CUDOWNY MANDARYN: Bernard Daydé

Dates:

May
26, 1972

Composer:

Béla Bartók

The show title:

(Polski) DIVERTIMENTO, SONATA NA DWA FORTEPIANY I PERKUSJĘ, CUDOWNY MANDARYN

Producers:

(Polski) Choreografia i scenografia: Conrad Drzewiecki
(Polski) Kierownictwo muzyczne: Bohdan Wodiczko

Dates:

May
24, 1972

Composer:

Igor Strawiński, Béla Bartok, Marcel Landowski, Edgar Varese, Gustav Mahler, Kazimierz Serocki, John Antill

May
25, 1972

Composer:

Igor Strawiński, Béla Bartok, Marcel Landowski, Edgar Varese, Gustav Mahler, Kazimierz Serocki, John Antill

The show title:

(Polski) ORFEUSZ, DWIE CZĘŚCI, KONCERT NA FAGOT, ADA SIX, ADAGIETTO, UTWÓR NA DWIE ORKIESTRY SMYCZKOWE I DWÓCH TANCERZY, LESCAUX

Producers:

(Polski) Choreografia: Joseph Lazzini
(Polski) Scenografia ORFEUSZ: Michel Raffaeli
(Polski) Kostiumy ADA SIX: Philippe Binot
(Polski) Scenografia LESCAUX: Louis Chavignier

Dates:

May
23, 1972

Composer:

Josef Bayer, Roman Czubaty,

The show title:

(Polski) WIESZCZKA LALEK

Producers:

(Polski) Choreografia: Stanisława Stanisławska
(Polski) Scenografia: Anna Zaporska
(Polski) Kierownictwo muzyczne: Jan Pruszak

Dates:

May
22, 1972

Composer:

Grażyna Bacewicz, Billy Page, Buddy Johnson, Gustav Mahler, Morton Subotnic

The show title:

(Polski) FOUR ACCORDING, AKT, CIEMNE ELEGIE, OBEJMIJ TYGRYSA I WRÓĆ W GÓRY

Producers:

(Polski) Choreografia FOUR ACCORDING: John Chesforth
(Polski) Scenografia FOUR ACCORDING: Peter Cazalet
(Polski) Choreografia i scenografia AKT: Linda Hodes
(Polski) Choreografia CIEMNE ELEGIE: Antony Tudor
(Polski) Kostiumy CIEMNE ELEGIE: Nadia Benois
(Polski) Choreografia OBEJMIJ TYGRYSA I WRÓĆ W GÓRY: Glen Tetley
(Polski) Scenografia OBEJMIJ TYGRYSA I WRÓĆ W GÓRY: Nadine Benois

Dates:

May
21, 1972

Composer:

XVI-wieczna muzyka dworska, Mordecai Seter, Krzysztof Penderecki, Leonard Salzedo

The show title:

(Polski) TO PIĘKNY SPORT XVI, RICERCARE, „H”, PUSTA SUITA

Producers:

(Polski) Choreografia TO PIĘKNY SPORT XVI: Jonathan Taylor
(Polski) Scenografia TO PIĘKNY SPORT XVI: Peter Cazalet
(Polski) Choreografia RICERCARE: Glen Tetley
(Polski) Scenografia RICERCARE: Rouben Ter – Arutunian
(Polski) Choreografia „H”: John Chesforth
(Polski) Choreografia i scenografia PUSTA SUITA: Norman Morrice

Dates:

June
20, 1972

Composer:

Maurice Ravel, Frederic A. Cohen

The show title:

(Polski) DAFNIS I CHLOE, ZIELONY STÓŁ

Producers:

(Polski) KIerownictwo muzyczne: Włodzimierz Kamirski
(Polski) Choreografia DAFNIS I CHLOE: Witold Borkowski
(Polski) Scenografia DAFNIS I CHLOE: Roman Bubiec
(Polski) Choreografia ZIELONY STÓŁ: Anna Markard, Kurt Jooss
(Polski) Scenografia ZIELONY STÓŁ: Hein Heckroth
(Polski) Maski i światło: Herman Markard