III ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

III ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

Spis zespołów biorących udział w festiwalu

Daty:

27
maja 1970

Kompozytor:

J. Maksymiuk, W. Lutosławski, K. Penderecki, Z. Turski

Tytuł Imprezy:

Metafrazy, „13” , Polymorphia, Ndege-ptak

Realizatorzy:

Choreografia „13” i NDEGE – PTAK: Mariquita Compe
Choreografia METAFRAZY: Marta Bochenek
Choreografia POLYMORPHIA: Jerzy Makarowski
Scenografia: Iwo Dobiecki

Daty:

31
maja 1972

Kompozytor:

Tytuł Imprezy:

WIECZÓR TAŃCA KLASYCZNEGO

Daty:

29
maja 1972

Kompozytor:

Adolphe Adam, Sergiusz Rachmaninow

30
maja 1972

Kompozytor:

Adolphe Adam, Sergiusz Rachmaninow

Tytuł Imprezy:

GISELLE, PAGANINI

Realizatorzy:

Choreografia GISELLE: Stanisław Remar, Marilena Halaszova
Kostiumy GISELLE: Helena Bazakova
Choreografia PAGANINI: Marilena Halaszova
Kostiumy PAGANINI: Magda Radvanova
Dekoracje: Ladislav Šestina

Daty:

28
maja 1972

Kompozytor:

Aleksander Mosołow, Jose Berghmans, Maurice Ravel, Bela Bartok

Tytuł Imprezy:

E=mc2, ECCE HOMO, WALC, CUDOWNY MANDARYN

Realizatorzy:

Choreografia: Joseph Lazzini
Kierownictwo muzyczne: Bogusław Madey
Scenografia: Iwo Dobiecki
Scenografia CUDOWNY MANDARYN: Bernard Daydé

Daty:

26
maja 1972

Kompozytor:

Béla Bartók

Tytuł Imprezy:

DIVERTIMENTO, SONATA NA DWA FORTEPIANY I PERKUSJĘ, CUDOWNY MANDARYN

Realizatorzy:

Choreografia i scenografia: Conrad Drzewiecki
Kierownictwo muzyczne: Bohdan Wodiczko

Daty:

24
maja 1972

Kompozytor:

Igor Strawiński, Béla Bartok, Marcel Landowski, Edgar Varese, Gustav Mahler, Kazimierz Serocki, John Antill

25
maja 1972

Kompozytor:

Igor Strawiński, Béla Bartok, Marcel Landowski, Edgar Varese, Gustav Mahler, Kazimierz Serocki, John Antill

Tytuł Imprezy:

ORFEUSZ, DWIE CZĘŚCI, KONCERT NA FAGOT, ADA SIX, ADAGIETTO, UTWÓR NA DWIE ORKIESTRY SMYCZKOWE I DWÓCH TANCERZY, LESCAUX

Realizatorzy:

Choreografia: Joseph Lazzini
Scenografia ORFEUSZ: Michel Raffaeli
Kostiumy ADA SIX: Philippe Binot
Scenografia LESCAUX: Louis Chavignier

Daty:

23
maja 1972

Kompozytor:

Josef Bayer, Roman Czubaty,

Tytuł Imprezy:

WIESZCZKA LALEK

Realizatorzy:

Choreografia: Stanisława Stanisławska
Scenografia: Anna Zaporska
Kierownictwo muzyczne: Jan Pruszak

Daty:

22
maja 1972

Kompozytor:

Grażyna Bacewicz, Billy Page, Buddy Johnson, Gustav Mahler, Morton Subotnic

Tytuł Imprezy:

FOUR ACCORDING, AKT, CIEMNE ELEGIE, OBEJMIJ TYGRYSA I WRÓĆ W GÓRY

Realizatorzy:

Choreografia FOUR ACCORDING: John Chesforth
Scenografia FOUR ACCORDING: Peter Cazalet
Choreografia i scenografia AKT: Linda Hodes
Choreografia CIEMNE ELEGIE: Antony Tudor
Kostiumy CIEMNE ELEGIE: Nadia Benois
Choreografia OBEJMIJ TYGRYSA I WRÓĆ W GÓRY: Glen Tetley
Scenografia OBEJMIJ TYGRYSA I WRÓĆ W GÓRY: Nadine Benois

Daty:

21
maja 1972

Kompozytor:

XVI-wieczna muzyka dworska, Mordecai Seter, Krzysztof Penderecki, Leonard Salzedo

Tytuł Imprezy:

TO PIĘKNY SPORT XVI, RICERCARE, „H”, PUSTA SUITA

Realizatorzy:

Choreografia TO PIĘKNY SPORT XVI: Jonathan Taylor
Scenografia TO PIĘKNY SPORT XVI: Peter Cazalet
Choreografia RICERCARE: Glen Tetley
Scenografia RICERCARE: Rouben Ter – Arutunian
Choreografia „H”: John Chesforth
Choreografia i scenografia PUSTA SUITA: Norman Morrice

Daty:

20
czerwca 1972

Kompozytor:

Maurice Ravel, Frederic A. Cohen

Tytuł Imprezy:

DAFNIS I CHLOE, ZIELONY STÓŁ

Realizatorzy:

KIerownictwo muzyczne: Włodzimierz Kamirski
Choreografia DAFNIS I CHLOE: Witold Borkowski
Scenografia DAFNIS I CHLOE: Roman Bubiec
Choreografia ZIELONY STÓŁ: Anna Markard, Kurt Jooss
Scenografia ZIELONY STÓŁ: Hein Heckroth
Maski i światło: Herman Markard