VI ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

VI ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

Spis zespołów biorących udział w festiwalu

Daty:

3
czerwca 1981

Kompozytor:

Antonin Dvorak, Petr Eben, Karel Odstrcil, Franz von Suppé

Tytuł Imprezy:

AMERYKAŃSKI KWARTET, “ZAMAWIANIE UKOCHANEGO”, PIA FRUAS, DUBLER

Realizatorzy:

Choreografia: Pavel Šmok

Daty:

16
maja 1983

Kompozytor:

Cesare Pugni, M. Mauri, Egües, Georg F. Händel, Alessandro Marcello, E. Lecuona

Tytuł Imprezy:

SPOTKANIE Z ALBERTEM MENDEZEM: GRAND PAS DE QUATRE, PAS DE TROIS, LALKI R. RARA VIS, POPOŁUDNIOWA SJESTA

Daty:

8
czerwca 1981

Kompozytor:

9
czerwca 1981

Kompozytor:

Daty:

7
czerwca 1981

Kompozytor:

Ferdinand Hérold, John Lanchbery

Tytuł Imprezy:

CÓRKA ŹLE STRZEŻONA

Realizatorzy:

Choreografia: Frederick Ashton

Daty:

5
czerwca 1981

Kompozytor:

6
czerwca 1981

Kompozytor:

Daty:

4
czerwca 1981

Kompozytor:

Kazimierz Serocki, Franz Schubert, Wojciech Kilar

Tytuł Imprezy:

DRAMATIC STORY, KWINTET C-DUR, KRZESANY

Realizatorzy:

Choreografia KRZESANY: Conrad Drzewiecki

Daty:

3
czerwca 1981

Kompozytor:

Claude Debussy, Maurice Ravel, Karol Szymanowski, Georges Bizet/Rodion Szczedrin

Tytuł Imprezy:

FRAGMENTY Z ŻYCIA ARTYSTY, MANDRAGORA, CARMEN SUITA

Daty:

2
czerwca 1981

Kompozytor:

W. Bukovy, Leoš Janáček, Wolfgang A. Mozart

Tytuł Imprezy:

HIROSZIMA, I KWARTET SMYCZKOWY, ŻART

Realizatorzy:

Choreografia: Pavel Šmok

Daty:

2
czerwca 1981

Kompozytor:

Kazimierz Serocki, Bogusław Schäffer, Grażyna Bacewicz

Tytuł Imprezy:

AD LIBITUM, QUATRO MOVIMENTI, Z CHŁOPA KRÓL

Daty:

1
czerwca 1981

Kompozytor:

Daty:

31
maja 1981

Kompozytor:

Georges Bizet

Tytuł Imprezy:

CARMEN, ARLEZJANKA

Realizatorzy:

Choreografia: Roland Petit

Daty:

30
maja 1981

Kompozytor:

Leo Delibes

Tytuł Imprezy:

COPPELIA

Realizatorzy:

Choreografia: Roland Petit

Daty:

28
czerwca 1981

Kompozytor:

Antonio Vivaldi, Ludwig van Beethoven

29
czerwca 1981

Kompozytor:

Antonio Vivaldi, Ludwig van Beethoven

Tytuł Imprezy:

PORY ROKU, PROMETEUSZ

Realizatorzy:

Choreografia: Mai Murdmaa
Scenografia PORY ROKU: Agu Püüman
Scenografia PROMETEUSZ: Tonu Virve

Daty:

1
czerwca 1981

Kompozytor:

Mieczysław Karłowicz, Czesław Miłosz, Krzysztof Knittel

Tytuł Imprezy:

TRZY GŁOSY: ODRODZENIE, ESSE, GŁOS KOBIECY

Realizatorzy:

Inscenizacja i choreografia ODRODZENIE: Kazimierz Wrzosek
Scenografia ODRODZENIE: Maria Tychmanowicz-Walczak
Inscenizacja i choreografia ESSE: Dobrosława Gutek
Scenografia ESSE: Bożena Smolec-Błaszczyk
Inscenizacja i choreografia GŁOS KOBIECY: Ewa Wycichowska
Scenografia GŁOS KOBIECY: Maria Tychmanowicz-Walczak

Daty:

27
maja 1981

Kompozytor:

Franciszek Liszt

Tytuł Imprezy:

FAUST STORY

Realizatorzy:

Kierownictwo muzyczne: Stefan Marczyk
Inscenizacja i choreografia: Jerzy Makarowski
Scenografia: Władysław Wigura
Przygotowanie chóru: Elżbieta Kwiecień