X ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

X ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

Program X ŁSB

Liste der Bands

Datum:

10.
Juni 1989

Komponist:

David van Tieghem, Tibor Szemzo, Steve Reich, Klaus Schulze

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) VII FOR VIII, DEXTRA DEI, TREADING, AUDENTITY

Produzenten:

(Polski) Choreografia: Elisa Monte
(Polski) Kostiumy VII FOR VIII: Mimi Trujillo
(Polski) Kostiumy DEXTRA DEI: Wendi Waller
(Polski) Kostiumy TREADING: Marisol
(Polski) Kostiumy AUDENTITY: Sarita Allen, Dean South

Datum:

9.
Juni 1989

Komponist:

Klaus Schulze, Glenn Branca, John Hassel, David van Tieghem

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) AUDENTITY, WHITE DRAGON, TURTLES AT BONES, DREAMTIME

Produzenten:

(Polski) Choreografia: Elisa Monte
(Polski) Kostiumy AUDENTITY: Sarita Allen, Dean South
(Polski) Kostiumy WHITE DRAGON: Perucho Valls
(Polski) Kostiumy TURTLES AT BONES: Elisa Monte
(Polski) Kostiumy DREAMTIME: Mimi Trujillo

Datum:

7.
Juni 1989

Komponist:

Tom Waits i muzyka indonezyjska, Arvo Part, Talking Heads, Philip Glass

8.
Juni 1989

Komponist:

Tom Waits i muzyka indonezyjska, Arvo Part, Talking Heads, Philip Glass

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) SVSPLKT, TABULA RASA, PSYCHO KILLER, EIGHT HEADS

Produzenten:

(Polski) Choreografia i kostiumy SVSPLKT, PSYCHO KILLER i EIGHT HEADS: Daniel Ezralow
(Polski) Choreografia TABULA RASA: Ohad Naharin
(Polski) Kostiumy TABULA RASA: Christina Griannini

Datum:

5.
Juni 1989

Komponist:

collage, Arthur Honegger

6.
Juni 1989

Komponist:

collage, Arthur Honegger

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) DOM BERNARDY ALBA, QUASIMODO,

Produzenten:

(Polski) Choreografia DOM BERNARDY ALBA: Mirosław Różalski
(Polski) Choreografia QUASIMODO: Mirosław Różalski
(Polski) Scenografia DOM BERNARDY ALBA i QUASIMODO: Ireneusz Domagała

Datum:

4.
Juni 1989

Komponist:

Papatanasiu Vangellis, Johann S. Bach, Juan Blanco

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) EL RETO, STEP – TEXT, ELECTRA GARRIGO

Produzenten:

(Polski) Choreografia EL RETO: Hilda Riveros
(Polski) Dekoracje EL RETO: Cristina Sosa, José Medina, Frank Alvárez
(Polski) Choreografia STEP – TEXT: William Forsythe
(Polski) Choreografia ELECTRA GARRIGO: Gustavo Herrera
(Polski) Dekoracje ELECTRA GARRIGO: Ricardo Reymena

Datum:

3.
Juni 1989

Komponist:

collage muzyczny, Jules Massenet, Felix Guerrero

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) HAMLET, MAJISIMO, LA DIVA

Produzenten:

(Polski) Choreografia HAMLET: Iván Tenorio
(Polski) Dekoracje i światło HAMLET: Salvador Fernández
(Polski) Choreografia MAJISIMO: Jorge Garcia
(Polski) Dekoracje MAJISIMO: Salvador Fernández
(Polski) Choreografia LA DIVA: Alberto Mendez
(Polski) Scenografia LA DIVA: Salvador Fernández

Datum:

2.
Juni 1989

Komponist:

Heitor Villa-Lobos, Fryderyk Chopin, Georg F.Haendel, Joseph Haydn, Gaspar Angiolini

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) DIONAEA, EN LA NOCHE, SUITE GENERIS, DIDO ABANDONADA

Produzenten:

(Polski) Choreografia DIONAEA: Gustavo Herrera
(Polski) Scenografia DIONAEA: Ricardo Reymena
(Polski) Choreografia EN LA NOCHE: Jerome Robbins
(Polski) Dekoracje EN LA NOCHE: Oscar de la Renta
(Polski) Choreografia SUITE GENERIS: Alberto Mendez
(Polski) Kostiumy SUITE GENERIS: Salvador Fernández
(Polski) Choreografia DIDO ABANDONADA: Alicia Alonso
(Polski) Dekoracje DIDO ABANDONADA: Salvador Fernández

Datum:

30.
Mai 1989

Komponist:

Steven Matthus, Antonin Dvořák, Claude Debussy, Franz Schubert, Robert Schumann

31.
Mai 1989

Komponist:

Steven Matthus, Antonin Dvořák, Claude Debussy, Franz Schubert, Robert Schumann

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) MATCH, KWARTET AMERYKAŃSKI, MORZE, TAŃCE WIECZORNE, KARNAWAŁ

Produzenten:

(Polski) Choreografia MATCH, MORZE, TAŃCE WIECZORNE i KARNAWAŁ: Tom Schilling
(Polski) Choreografia KWARTET AMERYKAŃSKI: Pavel Šmok
(Polski) Scenografia MORZE: Erich Geister
(Polski) Scenografia TAŃCE WIECZORNE i KARNAWAŁ: Eleonore Kleiber

Datum:

24.
Mai 1989

Komponist:

Norbert Kuźnik, Jerzy Satanowski, Robert Schumann, Igor Strawiński, Karol M.Weber

25.
Mai 1989

Komponist:

Norbert Kuźnik, Jerzy Satanowski, Robert Schumann, Igor Strawiński, Karol M.Weber

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) NIŻYŃSKIEMU – UNE SOIRÉE

Datum:

1.
Juni 1989

Komponist:

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) NASZ NIŻYŃSKI wieczór baletowy

Datum:

22.
Mai 1989

Komponist:

Fryderyk Chopin, Grażyna Bacewicz, Johann Strauss

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) WARIACJE DON JUAN, THREE PIECES, BAL KADETÓW

Produzenten:

(Polski) Choreografia WARIACJE DON JUAN: Maurice Béjart
(Polski) Realizacja choreograficzna WARIACJE DON JUAN: Axelle Arnouts
(Polski) Aranżacja scenograficzna WARIACJE DON JUAN: John van der Heyden
(Polski) Choreografia THREE PIECES: Hans van Manen
(Polski) Realizacja choreograficzna THREE PIECES: Mea Venema
(Polski) Scenografia THREE PIECES: Jan van der Wal
(Polski) Choreografia BAL KADETÓW: David Lichine
(Polski) Realizacja choreograficzna BAL KADETÓW: Richard Collins
(Polski) Scenografia BAL KADETÓW: Izabella Konarzewska

Datum:

29.
Mai 1989

Komponist:

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) sesja naukowa

Datum:

28.
Mai 1989

Komponist:

Datum:

26.
Mai 1989

Komponist:

collage, Marek Błaszczyk, Richard Strauss, Richard Strauss

27.
Mai 1989

Komponist:

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) MAKBET, DEDYKACJA, DIALOG I, TILL EULENSPIEGEL

Produzenten:

(Polski) Choreografia i scenografia MAKBET: Czesław Bilski
(Polski) Choreografia i scenografia DEDYKACJA i DIALOG I: Roman Komassa
(Polski) Choreografia TILL EULENSPIEGEL: Maria Wójcicka
(Polski) Scenografia TILL EULENSPIEGEL: Tomasz Sobczak

Beschreibung der Show:

(Polski) Spektakl pod wspólnym tytułem „Wieczór debiutów choreograficznych“.

Datum:

20.
Mai 1989

Komponist:

Mikołaj Rimski-Korsakow, Claude Debussy, Igor Strawiński

21.
Mai 1989

Komponist:

Mikołaj Rimski-Korsakow, Claude Debussy, Igor Strawiński

22.
Mai 1989

Komponist:

Mikołaj Rimski-Korsakow, Claude Debussy, Igor Strawiński

der Titel der Veranstaltung:

(Polski) SZEHEREZADA, POPOŁUDNIE FAUNA, ŚWIĘTO WIOSNY

Produzenten:

(Polski) Kierownictwo muzyczne: José Maria Florêncio Júnior
(Polski) Choreografia SZEHEREZADA: Michaił Fokin
(Polski) Przekaz choreograficzny SZEHEREZADA: Liliana Kowalska
(Polski) Scenografia SZEHEREZADA: Leon Bakst
(Polski) Realizacja scenograficzna SZEHEREZADA: Xymena Zaniewska-Chwedczuk, Mariusz Chwedczuk
(Polski) Choreografia POPOŁUDNIE FAUNA: Wacław Niżyński
(Polski) Przekaz choreograficzny POPOŁUDNIE FAUNA: Artur Żymełka
(Polski) Scenografia POPOŁUDNIE FAUNA: Leon Bakst
(Polski) Realizacja scenograficzna POPOŁUDNIE FAUNA: Ryszard Kaja
(Polski) Inscenizacja i choreografia ŚWIĘTO WIOSNY: Ewa Wycichowska
(Polski) Scenografia ŚWIĘTO WIOSNY: Gilberto Giardini

Beschreibung der Show:

(Polski) Spektakl pod wspólnym tytułem „Wacław Niżyński in memoriam“.