X ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

X ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

Program X ŁSB

Spis zespołów biorących udział w festiwalu

Daty:

10
czerwca 1989

Kompozytor:

David van Tieghem, Tibor Szemzo, Steve Reich, Klaus Schulze

Tytuł Imprezy:

VII FOR VIII, DEXTRA DEI, TREADING, AUDENTITY

Realizatorzy:

Choreografia: Elisa Monte
Kostiumy VII FOR VIII: Mimi Trujillo
Kostiumy DEXTRA DEI: Wendi Waller
Kostiumy TREADING: Marisol
Kostiumy AUDENTITY: Sarita Allen, Dean South

Daty:

9
czerwca 1989

Kompozytor:

Klaus Schulze, Glenn Branca, John Hassel, David van Tieghem

Tytuł Imprezy:

AUDENTITY, WHITE DRAGON, TURTLES AT BONES, DREAMTIME

Realizatorzy:

Choreografia: Elisa Monte
Kostiumy AUDENTITY: Sarita Allen, Dean South
Kostiumy WHITE DRAGON: Perucho Valls
Kostiumy TURTLES AT BONES: Elisa Monte
Kostiumy DREAMTIME: Mimi Trujillo

Daty:

7
czerwca 1989

Kompozytor:

Tom Waits i muzyka indonezyjska, Arvo Part, Talking Heads, Philip Glass

8
czerwca 1989

Kompozytor:

Tom Waits i muzyka indonezyjska, Arvo Part, Talking Heads, Philip Glass

Tytuł Imprezy:

SVSPLKT, TABULA RASA, PSYCHO KILLER, EIGHT HEADS

Realizatorzy:

Choreografia i kostiumy SVSPLKT, PSYCHO KILLER i EIGHT HEADS: Daniel Ezralow
Choreografia TABULA RASA: Ohad Naharin
Kostiumy TABULA RASA: Christina Griannini

Daty:

5
czerwca 1989

Kompozytor:

collage, Arthur Honegger

6
czerwca 1989

Kompozytor:

collage, Arthur Honegger

Tytuł Imprezy:

DOM BERNARDY ALBA, QUASIMODO,

Realizatorzy:

Choreografia DOM BERNARDY ALBA: Mirosław Różalski
Choreografia QUASIMODO: Mirosław Różalski
Scenografia DOM BERNARDY ALBA i QUASIMODO: Ireneusz Domagała

Daty:

4
czerwca 1989

Kompozytor:

Papatanasiu Vangellis, Johann S. Bach, Juan Blanco

Tytuł Imprezy:

EL RETO, STEP – TEXT, ELECTRA GARRIGO

Realizatorzy:

Choreografia EL RETO: Hilda Riveros
Dekoracje EL RETO: Cristina Sosa, José Medina, Frank Alvárez
Choreografia STEP – TEXT: William Forsythe
Choreografia ELECTRA GARRIGO: Gustavo Herrera
Dekoracje ELECTRA GARRIGO: Ricardo Reymena

Daty:

3
czerwca 1989

Kompozytor:

collage muzyczny, Jules Massenet, Felix Guerrero

Tytuł Imprezy:

HAMLET, MAJISIMO, LA DIVA

Realizatorzy:

Choreografia HAMLET: Iván Tenorio
Dekoracje i światło HAMLET: Salvador Fernández
Choreografia MAJISIMO: Jorge Garcia
Dekoracje MAJISIMO: Salvador Fernández
Choreografia LA DIVA: Alberto Mendez
Scenografia LA DIVA: Salvador Fernández

Daty:

2
czerwca 1989

Kompozytor:

Heitor Villa-Lobos, Fryderyk Chopin, Georg F.Haendel, Joseph Haydn, Gaspar Angiolini

Tytuł Imprezy:

DIONAEA, EN LA NOCHE, SUITE GENERIS, DIDO ABANDONADA

Realizatorzy:

Choreografia DIONAEA: Gustavo Herrera
Scenografia DIONAEA: Ricardo Reymena
Choreografia EN LA NOCHE: Jerome Robbins
Dekoracje EN LA NOCHE: Oscar de la Renta
Choreografia SUITE GENERIS: Alberto Mendez
Kostiumy SUITE GENERIS: Salvador Fernández
Choreografia DIDO ABANDONADA: Alicia Alonso
Dekoracje DIDO ABANDONADA: Salvador Fernández

Daty:

30
maja 1989

Kompozytor:

Steven Matthus, Antonin Dvořák, Claude Debussy, Franz Schubert, Robert Schumann

31
maja 1989

Kompozytor:

Steven Matthus, Antonin Dvořák, Claude Debussy, Franz Schubert, Robert Schumann

Tytuł Imprezy:

MATCH, KWARTET AMERYKAŃSKI, MORZE, TAŃCE WIECZORNE, KARNAWAŁ

Realizatorzy:

Choreografia MATCH, MORZE, TAŃCE WIECZORNE i KARNAWAŁ: Tom Schilling
Choreografia KWARTET AMERYKAŃSKI: Pavel Šmok
Scenografia MORZE: Erich Geister
Scenografia TAŃCE WIECZORNE i KARNAWAŁ: Eleonore Kleiber

Daty:

24
maja 1989

Kompozytor:

Norbert Kuźnik, Jerzy Satanowski, Robert Schumann, Igor Strawiński, Karol M.Weber

25
maja 1989

Kompozytor:

Norbert Kuźnik, Jerzy Satanowski, Robert Schumann, Igor Strawiński, Karol M.Weber

Tytuł Imprezy:

NIŻYŃSKIEMU – UNE SOIRÉE

Daty:

1
czerwca 1989

Kompozytor:

Tytuł Imprezy:

NASZ NIŻYŃSKI wieczór baletowy

Daty:

22
maja 1989

Kompozytor:

Fryderyk Chopin, Grażyna Bacewicz, Johann Strauss

Tytuł Imprezy:

WARIACJE DON JUAN, THREE PIECES, BAL KADETÓW

Realizatorzy:

Choreografia WARIACJE DON JUAN: Maurice Béjart
Realizacja choreograficzna WARIACJE DON JUAN: Axelle Arnouts
Aranżacja scenograficzna WARIACJE DON JUAN: John van der Heyden
Choreografia THREE PIECES: Hans van Manen
Realizacja choreograficzna THREE PIECES: Mea Venema
Scenografia THREE PIECES: Jan van der Wal
Choreografia BAL KADETÓW: David Lichine
Realizacja choreograficzna BAL KADETÓW: Richard Collins
Scenografia BAL KADETÓW: Izabella Konarzewska

Daty:

29
maja 1989

Kompozytor:

Tytuł Imprezy:

sesja naukowa

Daty:

28
maja 1989

Kompozytor:

Daty:

26
maja 1989

Kompozytor:

collage, Marek Błaszczyk, Richard Strauss, Richard Strauss

27
maja 1989

Kompozytor:

Tytuł Imprezy:

MAKBET, DEDYKACJA, DIALOG I, TILL EULENSPIEGEL

Realizatorzy:

Choreografia i scenografia MAKBET: Czesław Bilski
Choreografia i scenografia DEDYKACJA i DIALOG I: Roman Komassa
Choreografia TILL EULENSPIEGEL: Maria Wójcicka
Scenografia TILL EULENSPIEGEL: Tomasz Sobczak

Opis Wydarzenia:

Spektakl pod wspólnym tytułem „Wieczór debiutów choreograficznych”.

Daty:

20
maja 1989

Kompozytor:

Mikołaj Rimski-Korsakow, Claude Debussy, Igor Strawiński

21
maja 1989

Kompozytor:

Mikołaj Rimski-Korsakow, Claude Debussy, Igor Strawiński

22
maja 1989

Kompozytor:

Mikołaj Rimski-Korsakow, Claude Debussy, Igor Strawiński

Tytuł Imprezy:

SZEHEREZADA, POPOŁUDNIE FAUNA, ŚWIĘTO WIOSNY

Realizatorzy:

Kierownictwo muzyczne: José Maria Florêncio Júnior
Choreografia SZEHEREZADA: Michaił Fokin
Przekaz choreograficzny SZEHEREZADA: Liliana Kowalska
Scenografia SZEHEREZADA: Leon Bakst
Realizacja scenograficzna SZEHEREZADA: Xymena Zaniewska-Chwedczuk, Mariusz Chwedczuk
Choreografia POPOŁUDNIE FAUNA: Wacław Niżyński
Przekaz choreograficzny POPOŁUDNIE FAUNA: Artur Żymełka
Scenografia POPOŁUDNIE FAUNA: Leon Bakst
Realizacja scenograficzna POPOŁUDNIE FAUNA: Ryszard Kaja
Inscenizacja i choreografia ŚWIĘTO WIOSNY: Ewa Wycichowska
Scenografia ŚWIĘTO WIOSNY: Gilberto Giardini

Opis Wydarzenia:

Spektakl pod wspólnym tytułem „Wacław Niżyński in memoriam”.