XXIV ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

XXIV ŁÓDZKIE SPOTKANIA BALETOWE

3 V 2017 – 20 VI 207

Spis zespołów biorących udział w festiwalu

Daty:

17
czerwca 2017

Kompozytor:

Aram Chaczaturian

18
czerwca 2017

Kompozytor:

Aram Chaczaturian

20
czerwca 2017

Kompozytor:

Aram Chaczaturian

Tytuł Imprezy:

Spartakus

Realizatorzy:

Choreografia: Kirill Simonov
Kierownictwo muzyczne: Wojciech Rodek
Scenografia: Pavol Juráš
Światła: Grzegorz Policiński

Daty:

3
czerwca 2017

Kompozytor:

Jan Sebastian Bach, Claude Debussy, Anda Union, David Darling

4
czerwca 2017

Kompozytor:

Jan Sebastian Bach, Claude Debussy, Anda Union, David Darling

Tytuł Imprezy:

MADE IN CHINA, COLD ARROW – GAME OF GO (WEIQI)

Realizatorzy:

Choreografia MADE IN CHINA: Jacek Przybyłowicz
Światła MADE IN CHINA: Li Jun-Long
Choreografia: Li Han-Zhong, Ma Bo
Inscenizacja i światła: Godzilla Tan, Li Jung-Long

Opis Wydarzenia:

Spektakl pod wspólnym tytułem „BEYOND THE HORIZON”.

Daty:

27
maja 2017

Kompozytor:

Josper Gahunia, Sergiusz Prokofiew, Jasper Gahunia, Jan S. Bach, Antonio Vivaldi, Marin Marais, Giuseppe Verdi, Igor Strawiński, Antonio Vivaldi, Jasper Gahunia

28
maja 2017

Kompozytor:

Josper Gahunia, Sergiusz Prokofiew, Jasper Gahunia, Jan S. Bach, Antonio Vivaldi, Marin Marais, Giuseppe Verdi, Igor Strawiński, Antonio Vivaldi, Jasper Gahunia

Tytuł Imprezy:

VIC'S MIX

Realizatorzy:

Choreografia: Victor Quijada
Kostiumy: Camille Thibault-Bédard
Światła: Yan Lee Chan

Opis Wydarzenia:

Spektakl pod wspólnym tytułem „VIC’S MIX „.

Daty:

20
maja 2017

Kompozytor:

Olivier Messiaen, Claude Debussy, Nitin Sawhney, Kumar, Kike Wolf, Andy Cowton, Gerges Bizet, Rodion Szczedrin, Denis Peralta

21
maja 2017

Kompozytor:

Olivier Messiaen, Claude Debussy, Nitin Sawhney, Kumar, Kike Wolf, Andy Cowton, Gerges Bizet, Rodion Szczedrin, Denis Peralta

Tytuł Imprezy:

Debut

Realizatorzy:

Choreografia EL CRUCE SOBRE EL NIÁGARA: Marianela Boán
Kostiumy EL CRUCE SOBRE EL NIÁGARA: Leandro Soto
Światła EL CRUCE SOBRE EL NIÁGARA: Carlos Repilado
Choreografia FAUM: Sidi Larbi Cherkaoui
Kostiumy FAUM: Hussein Chalayan
Światła FAUM: Adam Carrée
Choreografia DE PUNTA A CABO: Alexis Fernández (Macareta)
Kostiumy DE PUNTA A CABO: Vladimir Cuenca
Światła DE PUNTA A CABO: Adam Carrée, Pedro Benitez
Choreografia TWO: Russell Maliphant
Światła TWO: Michael Hulls
Choreografia CARMEN: Carlos Acosta
Dekoracje I kostiumy CARMEN: Tim Hatley
Światła CARMEN: Peter Mumford

Opis Wydarzenia:

Spektakl pod wspólnym tytułem „DEBUT”.

Daty:

11
maja 2017

Kompozytor:

collage muzyczny

12
maja 2017

Kompozytor:

collage muzyczny

13
maja 2017

Kompozytor:

collage muzyczny

Tytuł Imprezy:

Until The Lions

Realizatorzy:

Reżyseria i choreografia: Akram Khan
Scenariusz: Karthika Naïr
Projekt wizualny: Tim Yip
Projekt oświetlenia: Michael Hulls

Daty:

5
maja 2017

Kompozytor:

Adolphe Adam, Cesare Pugni, Léo Delibes, collage

6
maja 2017

Kompozytor:

Adolphe Adam, Cesare Pugni, Léo Delibes, collage

Tytuł Imprezy:

Korsarz

Daty:

3
maja 2017

Kompozytor:

Thom Willems, Les Stuck, Ludwig van Beethoven, Piotr Czajkowski

Tytuł Imprezy:

IN THE MIDDLE, SOMEWHAT ELEVATED, ADAGIO HAMMERKLAVIE, ŚPIĄCA KRÓLEWNA

Realizatorzy:

Choreografia, scenografia i światła IN THE MIDDLE, SOMEWHAT ELEVATED: William Forsythe
Choreografia i kostiumy ADAGIO HAMMERKLAVIE: Hans van Manen
Dekoracje ADAGIO HAMMERKLAVIE: Jean-Paul Vroom
Światła ADAGIO HAMMERKLAVIE: Jan Thomas Hofstra
Choreografia ŚPIĄCA KRÓLEWNA: Kenneth MacMillan wg Pariusa Petipy
Dekoracje ŚPIĄCA KRÓLEWNA: Peter Farmer
Kostiumy ŚPIĄCA KRÓLEWNA: Nicholas Georgiadis
Dyrygent ŚPIĄCA KRÓLEWNA: Gavin Sutherland
oraz: Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

Opis Wydarzenia:

Spektakl pod wspólnym tytułem „BALLET BOLD”.